Úspěch školního časopisu

ilustrační obrázek Třetím nejlepším školním časopisem v republice se za loňský rok stalo naše Zvonění. Více se dozvíte z naší reportáže.

Velký úspěch školního časopisu

Třetím nejlepším školním časopisem v republice se za loňský rok stalo naše Zvonění. O dosud nejlepším umístění rozhodla porota v průběhu podzimu a 1. prosince předala v Brně diplomy těm nejlepším. Konkurence mezi časopisy je rok od roku větší. Naše kategorie – I. a II. stupeň –je nejobsazovanější kategorií. Podařilo se nám však předběhnout  66 našich konkurentů.

V průběhu slavnostního dne měli vybraní redaktoři možnost zvolit si dva workshopy, na nich se dozvěděli spoustu zajímavostí či praktických rad pro další práci v časopise. Letos si vybrali dílnu zaměřenou na grafickou úpravu. Dozvěděli se tam mimo jiné i to, jak si poradit s komiksem. Druhý workshop vedla rumunská novinářka, a tak se všichni zúčastnění zároveň zdokonalili v angličtině.

Soutěž o nejlepší školní časopis roku je zařazena do oficiálních soutěží Talent centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a letos proběhne již 10. ročník. Držme proto našim redaktorům palce, aby se i v příštím roce těšili z pěkného umístění.

Za redakci Marcela Lubasová


fotek v albu: 12

Album: Brno_časopis