Výstava na téma "Stáří" v NG Plaza

ilustrační obrázek Zveme žáky, rodiče i přátele naší školy na skvělou výstavu

Až do soboty 31. května (resp. neděle 1. června, 15 hod., kdy bude odinstalována) můžete v přízemí Nákupní galerie PLAZA (vedle místní pobočky Obchodní banky – vchod ze Šaldova náměstí) shlédnout výstavu, která představuje reprezentativní výběr více než sta výtvarných žákovských a studentských prací na téma „STÁŘÍ – ČAS ZRALOSTI, MOUDROSTI A VZPOMÍNEK“.  

Iniciátorem a hlavním pořadatelem celokrajské soutěže byla naše škola. Završila své tak desetileté působení v oblasti neformální prosociálních projektů, které vedou žáky k tomu, aby dokázali v životě udělat něco „jen tak“, protože je to dobrá věc, protože to někomu pomůže nebo udělá radost. Celý projekt probíhá pod záštitou paní Aleny Losové, členky Rady Libereckého kraje pověřené řízením resortu školství, mládeže a zaměstnanosti.  

Dobré vztahy založené na vzájemné úctě, respektu a pochopení nejsou samozřejmostí. Musí se o ně pečovat. Cílem soutěže bylo poskytnout žákům základních a studentům středních škol příležitost zamyslet a vcítit se do situace lidí z generace jejich prarodičů a praprarodičů. Nad tím, co prožívají, jaké nástrahy na ně číhají, jaký vztah k nim zaujímá jejich vlastní rodina, i neznámí lidé, které potkávají na ulicích, v parcích, v obchodech... Na základě našeho podnětu vznikla spousta skutečně působivých výtvarných prací. 

Výstava je doplněná o kolekci keramiky, instalace ze stejnojmenné motivační výstavy a myšlenky moudrých o životě, štěstí a stáří.

 Děkujeme tímto všem, kteří nás finančně, morálně i materiálně podpořili a věříme, že i vás výstava potěší a inspiruje.

 Mgr. Jiří Skalský, ředitel školy                                                      Dája Spalková, vedoucí projektu

 

 Projekt je realizován za finanční podpory Grantového fondu Libereckého kraje


fotek v albu: 32

Album: NG Plaza 2014_05