Proč?

ilustrační obrázek Ptám se: PROČ máme mezi sebou škodiče, PROČ mají radost, když mohou škodit a ničit vybavení? PROČ otravují ostatní? Je to normální? Kam směřuje naše české školství?
Na obrázku je výsledek poslední "akce"  chlapců z 8. a 9. ročníků.
 
Zamýšlím se, zda si dotyční uvědomují, že vše stojí peníze, které by mohly být použity jinde, že i oni budou jednou vychovávat své děti a učit je slušnému chování. Budou je kárat za to, co sami dělali? Máme přistoupit k tomu, aby si žáci nosili vlastní příbory, pomůcky apod.?
Těch otazníků je v poslední době dost. Zdevastované skříňky, odpady, příbory, nové záchody, fekálie, úmyslný nepořádek v učebnách, vulgární vyjadřování nejtěžšího kalibru, záškoláctví kryté rodiči, agresivita, chybějící vzájemná komunikace, vzory v nesmyslných seriálech atd. atd.
Do toho vznešené myšlenky vrcholných představitelů českého školství a institucí zajišťující vzdělávání pedagogů i žáků. Bez koncepce a systému, nakonec i bez samotného zájmu o povolání studujících adeptů. Volám o pomoc všechny, kterým není jedno, co se děje. POMOZTE  nám prosím, mluvte s dětmi, působte na ně v dobrém smyslu, buďte pro ně kladným vzorem, nenechávejte vše na nás, pedagogy.
Věřím, že všichni máme stejný cíl, i když je to "běh na dlouhou trať", a to jak ve vzdělávání, tak ve výchově našich žáků a dětí.

Děkuji za pochopení,   Jiří Skalský, ředitel ZŠ
fotek v albu: 1

Album: Vandalismus