Šachový turnaj v Železném Brodě 29.3.2018

ilustrační obrázek Daného 23. ročníku šachového turnaje se zúčastnilo celkem 80 šachistů z nejlepších šachových oddílů v rámci Libereckého kraje, zejména ze šachového oddílu ŠK Zikuda Turnov, který ve svých řadách má mistry České republiky v rámci daných věkových kategorií a šachového turnaje se také účastnili.

Daného  23. ročníku šachového turnaje se zúčastnilo celkem 80 šachistů z nejlepších šachových oddílů v rámci Libereckého kraje, zejména ze šachového oddílu ŠK  Zikuda Turnov, který ve svých řadách má mistry  České republiky v rámci daných věkových kategorií a šachového turnaje se také účastnili.  Z  naší školy se šachového turnaje zúčastnilo celkem 10 šachistů, jako jediný šachový kroužek  z celého Libereckého kraje. O to více opět velmi mile překvapily výsledky našich mladých šachistů a šachistek, pro které to byl buď  jejich první nebo druhý turnaj, kterého jsme se zatím od našeho začátku v letošním školním roce zúčastnili.  
Velikonočního  šachového turnaje se z naší  ZŠ Vrchlického zúčastnili níže jmenovaní  žáci naší školy, kterým bych chtěl tímto i velmi poděkovat za vzornou reprezentaci naší školy na daném šachovém turnaji.
Chtěl bych i velmi poděkovat rodičům  našich žáků za zajištění dopravy do místa konání turnaje. Za největší úspěch z daného turnaje lze jistě považovat 3. místo  Alžběty Havlasové ze 4. A  v kategorii děvčat do 10 let  a Tomáše Bareše ze  4.B,  který ve stejné věkové kategorii  chlapců dokonce vybojoval  2. místo v kategorii neregistrovaných, hned za nejlepšími šachisty z nedávného Mistrovství České republiky.  Já  osobně však  za  největší náš úspěch považuji samotnou účast našich 10 šachistů, kteří se nebáli bojovat s daleko lepšími šachisty a dokázali si na daném šachovém turnaji, že je šachy baví a umějí je hrát také velmi dobře. 

Celkový zisk 27 bodů ze 7 šachových partií je o pět bodů lepší, než - li  z  našeho prvního šachového turnaje, kterého jsme se zúčastnili v únoru letošního roku v Turnově. 

Daného šachového turnaje se zúčastnili níže uvedení šachisté : 

Tomáš Helc - 2. A  

Eliška Bartošová - 3. A  

Nela Daďourková - 3. A 

Alžběta Havlasová - 4. A 

Vítek Škarohlíd - 4. B 

Tomáš Bareš - 4. B 

Michal Linhart - 4. B  

Barbora Hotařová - 5. A   

Jakub Havlas - 5. B  

David Fokt - 5. B  

Mgr. Pavel Tyrychtr

 


fotek v albu: 8

Album: šachový turnaj