4boj - postup až do finále

ilustrační obrázek Čtyři družstva z naší školy se zúčastnila okresního kola soutěže v atletickém čtyřboji, Jak vše dopadlo, se dozvíte v pokračování článku.
Koncem září proběhla na Městském stadionu v Liberci soutěž v atletickém čtyřboji, kterého se
zúčastnili rovněž žáci naší školy. Družstva tvořilo maximálně 5 žáků v každé kategorii a utkali se
v disciplínách jako je sprint na 60 m, vytrvalostní běh, skok daleký či vysoký, hod míčkem, a
v kategorii starších žáků a žákyň vrh koulí. Naši mladší žáci ve složení Hartman, Petřík, Vondráček,
Egrt a Košťál O. vybojovali 2. místo, žákyně Zmatlíková, Žáková, Mitlenerová a Jakubů obsadily
bronzovou příčku. Kategorii starších reprezentovali Beníček, Košťál M., Neckář, Flesner a Tajčman.
Z dívek pak Janďurová, Černá, Šimonová, Poupová a Hrdinová. Oba tyto týmy obsadily druhou příčku
a zajistili si tak postup na krajské finále, které se konalo začátkem října v Jablonném v Podještědí.
Chlapcům se zadařilo a odnesli si zlato a postup na republikové finále, které se konalo 11. 10. 2017
v Kolíně. Po velkém boji chlapci získali pěkné sedmé místo.
Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným žákům i učitelům za úspěšnou reprezentaci školy.