Výlet 9.B

ilustrační obrázek Na výlet jsme se vydali ve čtvrtek 16. června.

Na výlet jsme se vydali ve čtvrtek 16. června. Sraz byl tradičně na vlakovém nádraží. Vlakem jsme přijeli do Spálova, kde na nás čekala řeka Jizera a lodě, na nichž jsme ji sjížděli. Velmi pracně jsme lodě nafoukli ručními pumpičkami. Nástup na náš raft s pětičlennou posádkou začal trochu později než ostatním, ale jak jsme dosedli na vodu, ihned jsme ostatní předjeli. Chvíli nám sice trvalo, než jsme se sehráli, ale pak nám to jelo. Jízda byla pohodová za pěkného počasí.

Po příjezdu na Malou Skálu jsme hledali svá zavazadla, která nám ochotně na místo dovezli Koškovi. Hned jsme se pustili do stavby stanu. Ten jsme postavili bez problémů a poté odpočívali a připravovali se na zítřejší den. Zhoršilo se počasí. Celou noc pršelo a nepřestalo ani v pátek ráno, kdy jsme měli vyrazit na další úsek naší cesty. Den se doopravdy rovnal vojenským podmínkám v Normandii. Déšť, vítr, zima a všude voda. Vodou jsme putovali téměř bez energie, přimrzlí k pádlu a lodi. Zastávka v hospodě u Zrcadlové kozy byla záchranou. Teplá polévka byla vysvobozením od jisté smrti. Odejít zpět do deště, nasednout na lodě a doplout pár set metrů do Dolánek se zdálo jako nesplnitelný úkol. Někteří přišli s nápadem, že raději dojdou pěšky, než aby znovu sedli do lodě. Nakonec odvážně nasedli všichni. V cíli jsme rádi vyfukovali lodě a vyměnili je za koloběžky, na kterých jsme se vraceli zpět do kempu  Ostrov na Malé Skále.

Pak jsme si poleželi ve stanu, kde jsme se radovali z úniku smrti a už se těšili na večerní pizzu. Sobotní probuzení bylo příjemné. Za svitu sluníčka jsme složili stany, sbalili si a vyrazili na nádraží k vlaku směr Liberec.

Dan Bělina, 9. B


fotek v albu: 37

Album: Výlet 9.B