Výlet 7.B do Nového Města pod Smrkem

ilustrační obrázek V pátek 11.6.2016 se naše třída 7.b vydala na výlet do Nového Města pod Smrkem. Jeli jsme do kempu U Singltreku.

V pátek 11.6.2016 se naše třída 7.b vydala na výlet do Nového Města pod Smrkem. Jeli jsme do kempu U Singltreku.

 Paní Mračková nám dovezla věci. Bydleli jsme v chatkách. V naší chatce jsme měli i kuchyňku. Spalo nás tam devět, i když byla jen pro 8 lidí. Na rybníce se dalo jezdit na šlapadlech, což někteří využili. A Ráďa s Davidem se i koupali. V pátek jsme se vydali do Jindřichovic do živého skanzenu, zhoupli jsme se na velké houpačce, viděli jsme pec na chleba, větrný mlýn i základ rybníka. Měli tam staré stroje. Nechápu, jak mohli žít bez elektriky. Paní nám nakonec přinesla ukázat krásná koťátka. Pak jsme šli asi 12 kilometrů do kempu. Bylo to dlouhé taky proto, že jsme zabloudili. Ale večer byla v kempu švanda. Hráli jsme fotbal s klukama z N.M. a volejbal nebo na schovku. Mohli jsme si tam koupit k večeři pizzu nebo kebab.

Druhý den nám paní Mračková odvezla většinu věcí a šlo se na velký kopec. Vyšli jsme ke Streitovu obrázku, na vrchol Smrku se už nikomu nechtělo, tak jsme šli dolů k prameni Kyselka. Je prý zdravá, ale nikomu nechutnala. V potoce se pár lidí pěkně namočilo. Po menším bloudění jsme pak na náměstí měli rozchod a vlakem jsme dojeli až do Liberce.

 Výlet byl super (=pěkný, skvělý,  výborný, krásný, úžasný…)

Z úryvků žáků sestavila paní učitelka Manychová


fotek v albu: 37

Album: Výlet 7.B do Nového Města pod Smrkem