Výlet sběračů 16.6. 2016

ilustrační obrázek Za výsledky v celoročním sběru papíru bylo vybráno 42 účastníků, kteří se zúčastnili za odměnu výletu nejlepších sběračů ve čtvrtek 16. června 2016.

Jako výraz poděkování školy a Unie rodičů se 42 dětí zúčastnilo za odměnu výletu do Českého ráje. Vybraní žáci odjížděli od školy směr Staré Hrady, zatímco jejich spolužáci to bez nich museli vydržet ve škole. Prohlídka dvou pohádkových okruhů začala přesně v 9.30. Byli jsme rádi, že se naše děti nezamotaly do jedné z 12 výprav, které ten den byly na hradě objednané. Hrad byl plný draků, skřítků, čertů a jiných pohádkových bytostí, provázela nás čertice, později čarodějnice.
Přesně ve 12.30 jsme již seděli u stolů v penzionu Vyskeř. K obědu jsme měli domácí bramboračku a kuře na paprice. Pochvalou pro kuchaře bylo přidávání či Eminy 3 porce.
Po obědě došlo na nanuky, nákupy "šperků" na Hrubé Skále, procházku po Skaláku se Skalákem. Myší dírou, okolo symbolického hřbitova českých horolezců na Mariánskou vyhlídku a zpět, po "Sahaře", kde jsme hledali pověstný Dračí zub. Pěší pouť jsme zakončili v Sedmihorkách, autobus nás pak přivezl všechny zpět ke škole.

Děkuji všem účastníkům za celoroční snažení, děkuji i těm, kteří na výlet nemohli z různých důvodů, či se na něj prostě nedostali z kapacitních důvodů. Děkuji Unii rodičů za úhradu a paní Urbánkové za pomoc při samotném výletu.
Takže - za rok?

Jiří Skalský


fotek v albu: 69

Album: Výlet sběračů 2016