Drážďany 2015

ilustrační obrázek První prosincový den letošního roku jsme jako každý rok vyrazili do nedalekých Drážďan.

     První prosincový den letošního roku jsme jako každý rok vyrazili do nedalekých Drážďan. Naše celodenní akce započala ráno v osm na vlakovém nádraží, kde jsme všichni našli svoje skupinky lidí, se kterými jsme trávili všechen čas. Jízda vlakem byla v pohodě, i když z Hrádku do Žitavy byla výluka. Z okna vlaku jsme koukali na vánočně ozdobené domy a fotili si všechno okolo, abychom měli vzpomínky z cesty. Asi tři stanice před naší konečnou se nám chtělo nedočkavostí vystoupit.

     Po příjezdu na hlavní nádraží v Drážďanech jsme byli ohromeni a moc se nám líbilo. Hlavní nádraží bylo obrovské! A také moc hezky vánočně vyzdobené. I v Drážďanech jsme cestovali po kolejích. Tramvají jsme se vypravili do muzea, které se jmenuje Deutsches  Hygiene-Museum. Na výstavu AIDS jsme šli s obavami, co nás čeká, neboť to není moc optimistické téma, ale určitě jsme si z ní něco odnesli. Byly tam hlavně různé plakáty a reklamy. V této budově je i velmi zajímavé Kinder-Museum s výstavou o lidských smyslech, která nás hodně bavila.

     Z muzea jsme se opět tramvají dostali do středu města. Vyrazili jsme na první trhy, které byly jako ve středověku. Nádherná to podívaná! Hlavní trh se jmenuje Striezelmarkt, kde se dají sehnat dárky, sladkosti, dobrý svařák na zahřátí (ale ne pro děti!). Je to i místo pro romantické procházky kolem krásně ozdobeného stromečku, všude člověk vidí kolem sebe samé hvězdy a jiné dekorace. Všechny ty krásné vůně a ozdobičky navracely zase po roce vánoční náladu. Tento trh se slaví už 581 let.

     Paní učitelka nám dovolila nákupy v Primarku. Všichni jsme byli moc rádi. Nakupovali jsme dárky, oblečení, prostě všechno, co se tam dalo sehnat. Je zvláštní, že když prochází obrovská skupina lidí a téměř každý drží v ruce alespoň jednu tašku z Primarku, tak to nikomu nepřijde divné.

     Chození po trzích a obchodech se protáhlo akorát tak, abychom už mohli vyrazit ulicí Prager Straße na nádraží. Ve vlaku jsme si všichni sedli, cestou jsme si povídali, někteří spali.

     Na Drážďanech se mi hrozně moc líbila vánoční atmosféra. Všude bylo hodně lidí, kteří oslavovali, že se blíží Vánoce. Z výletu jsme se vrátili spokojeni, unaveni a s mnoha zážitky. Celý den jsme si neuvěřitelně užili. Výlet se velmi povedl a rádi bychom jeli do Německa znovu.

 

Autorky textu:

N.Kozová, K.Kurillová (8.A), A.Hrdinová, K.Poupová (7.A), K.Hoffmannová, D.Svobodová (9.B)


fotek v albu: 28

Album: Drážďany 2015