Martin Kolín vyhrál soutěž "Moje město Liberec"

ilustrační obrázek Martin Kolín ze třídy 7.A obsadil první místo v absolutním pořadí (žáci 6.-9. ročníků) v soutěži "Moje město Liberec".

Také v letošním školním roce  2014/15 uspořádal Dům dětí a mládeže Větrník tradiční soutěž o historii Liberce nazvanou „Moje město Liberec“. Soutěž je určena žákům 6. – 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií. Tématem v pořadí 24. ročníku se staly „Liberecké školy a školská zařízení.“ Šlo, jak se nakonec ukázalo, o téma nad síly mnoha zájemců o historii. Nebo možná o téma mimo jejich zájem. Protože navštěvovat ve svém volném čase vlastní nebo cizí školu, to asi každého neláká. ☺

            Zatímco v minulých ročnících se soutěže účastnilo pravidelně přes sto dětí, letos přišlo do Větrníku jen 33 prací (!) od žáků z devíti libereckých škol. Odpovídalo se totiž na dost těžké otázky zaměřené na jednotlivé školní budovy, historii školství ve městě nebo na významné osobnosti, které zdejší školy v minulosti navštěvovaly. Sem patřil Vlasta Burian, Karel Vacek nebo Václav Šamánek.

            Soutěžící museli také procestovat pořádný kus města a fotografovat. Při tom se dostali od Domova mládeže v Zeyerově ul., který je na dohled od naší školy, na Horskou, k soudu, k aréně nebo až do Vratislavic. Výsledky svého snažení pak sepsali do seminární práce.

            Absolutním vítězem letošního ročníku soutěže Moje město Liberec se stal žák 7. A. naší školy Martin Kolín, který v celkovém hodnocení získal 343 bodů a porazil i mnohem starší soutěžící. Odměnou mu budou dárky věnované libereckým Městským informačním centrem. Vybírat může mezi knihami, vstupenkami, propagačními předměty nebo sladkostmi.

Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.