Lyžařský výcvikový kurz 7.A

ilustrační obrázek Od neděle 4. ledna 2015 do pátku 9. ledna 2015 se uskutečnil za výborných podmínek lyžařský výcvikový kurz 7.A. Zúčastnilo se ho 25 žáků, o které se starali 3 instruktoři a vychovatelka.

Lyžařský výcvik 7. A

      V úterý jsme měli opět budíček v podání pana ředitele. Dnes nás probudil velice zajímavým zvukem rozbité sekačky na trávu. 
      Po snídani jsme šli na svah. Bylo slunečno, a proto jsme měli krásný výhled na hory v okolí Bedřichova. Další tři hodiny jsme jezdili vlekem nahoru a pak jsme nacvičovali oblouky. Po obědě a polední pauze jsme se opět odebrali na svah a opět trénovali oblouky. Ke konci pan ředitel objevil u bufetu Kravín  skokánek, tak jsme si každý dvakrát skočili. Překvapivě můj skok skončil pádem s trojitou otočkou a celým zasněženým obličejem.
     Po této lekci jsme již zůstali v naší ubytovně Centrum a hráli jsme až do večera stolní hry. Po druhé večeři s trefným názvem “krmení dravé zvěře“ jsme provedli hygienu a šli do svých pokojů spát až do dalšího dne.

Václav Kasan

     Byla jsem ve skupině horších s Ondrou, Nikolasem, Lukášem Firmanem, Dominikem, Aničkou a Gábes. Náš vedoucí byl pan Regner, který na nás byl moc hodný. Ve čtvrtek jsme jeli na Špičák.
     Ráno nás pan ředitel vzbudil v 7:00. Nasnídali jsme se a potom jsme šli na autobus. Vyjeli jsme lanovkou nahoru a sjeli jsme po modré, která byla nejlehčí. Lanovkou jsem jezdila s Ondrou, Nikolasem a Lukášem F. Modrou sjezdovku jsme sjeli tak šestkrát. Byla dost namrzlá. Jezdili jsme kolem cedule Gyros a měli jsme na něj hroznou chuť. Lyžák byl fakt super.

        Adéla Šálková 

                          
    
                                                                                                                                                                               

 

     V úterý ráno jsme se probudili, a jelikož, v pondělí bylo „hnusné“ počasí, očekávali jsme, že bude podobné. Nad naše očekávání svítilo sluníčko. Všichni jsme měli dobrou náladu, že bude teplo. Vyrazili jsme na sjezdovku. Sníh byl podle mého gusta, „manšestr“, jak říkáme s taťkou. Lyžovali jsme jak o závod, protože jsme si vážili dobrého sněhu a podmínek. Blížilo se poledne a my jsme ani nechtěli jít na oběd. K obědu jsme měli špagety, byly moc dobré. Pak byl polední klid. Tak jako v pondělí, tak i v úterý jsme místo toho dělali kraviny. Blížila se 2. hodina odpoledne,  šlo se zase na kopec. Sjezdovka už nebyla tak v dobrém stavu jako dopoledne, ale dalo se lyžovat. Ve 4 hodiny jsme skončili. Dali jsme si večeři a šli na kutě.
     Lyžák se mi moc líbil a nikdy na něj nezapomenu.

Monika Sasková. 7.A


fotek v albu: 118

Album: Lyžařský kurz 2015