Přespolní běh 2014

ilustrační obrázek Zlato v kategorii mladších žáků !

Úvodním závodem nového školního roku je již tradičně přespolní běh družstev. Umístění se sčítají, družstvo s nejnižším součtem umístění vyhrává. V minulosti jsme v této disciplíně slavili úspěchy, pravidelně jsme se účastnili krajských finále. Na tuto tradici navázali mladší žáci, kteří ve složení Jirka Zeman, David Horňáček, Matyáš Neckář a Lukáš Mádle vybojovali první místo!  Škoda že soutěž mladších není postupová, měli bychom jistě šanci i v krajském kole.
            Postupová kategorie je ta starších žáků a žákyň. I letos jsme měli v této kategorii k úspěchu velmi blízko, starší děvčata již klepala na bránu krajského finále. Bohužel zranění Klárky Hoffmannové ve vedoucí skupince nás připravilo o postup i umístění na bedně. Ostatní děvčata doběhla skvěle, Bára Procházková dvanáctá, Niki Rezlerová třináctá a Adélka Zemanová čtrnáctá, ale na lepší než páté místo to nestačilo.

Starším klukům se závod moc nevydařil a konečné šesté místo je trochu zklamáním. Nejlépe zaběhl Jakub Janďura (21.), Jirka Fiala špatně rozvrhl síly (22.), Marek Bohuš zaváhal na startu (25.) a Honza Kesner(39.) přepálil začátek.

Mladší děvčata se závodem protrápila. Nevadí, víme, kde je třeba přidat, aby to příště bylo lepší.

Poděkování za reprezentaci školy patří všem závodníkům.

                                                                                                     

Aleš Bartoň