Pedagogové podporují stávku, ale nepřipojí se

ilustrační obrázek Vážení rodiče, vážení kolegové, vážení přátelé školy, dovolujeme si reagovat na "urychlené projednávání" vládního nařízení č. 564/2006 Sb. které hovoří o platových poměrech zaměstnanců ve veřejném sektoru. Kvůli tomuto projednávání svolává ČMOS pracovníků školství dne 7. prosince 2011 výstražnou stávku. My se k ní nepřipojíme, budeme pracovat od 8.00 hodin jako každý den, ale podporujeme ji.

Kroky p. ministra Dobeše, kterými chce jistě uspořit peníze v dnešní "spořivé" době, jsou mnohdy plácnutím do vody, kterou tím samozřejmě zčeří. Vadí nám nekomplexnost a urychlené nedomyšlené nápady, které boří prodiskutované a zkušenostmi podpořené zavedené pořádky. Není to tak dlouho, co vláda schválila nové tarifní tabulky. Tenkrát asi ministerští úředníci nedělali dobře svoji práci, protože již dnes je zase všechno jinak. Navíc provedeno tak rychle, že na to nemohly další složky systému ani pořádně reagovat.

Přesunutím kompetencí z velké části na zřizovatele znamená, že si vláda umyje ruce a nechá na "těch dole", aby si poradili. Vydá určitý obnos peněz a dělejte si tam s nimi, co umíte. Bezmezně věří každému jednomu řediteli v zemi, že s penězi dobře naloží.

Vážený pane ministře, děkujeme Vám za tuto bezmeznou důvěru, ale to poslední, co zbylo nám, státním zaměstnancům, byla jistota výplaty podle odpracovaných let. Zahrnovala samozřejmě i důvěru, že člověk, který ve školství delší dobu pracuje (jako i v jiných zaměstnáních), má svoje zkušenosti, ví si rady a je natolik odolný vůči stresové zátěži v této oblasti, že si zaslouží vyšší plat.

Děkujeme za důvěru v naše zkušenosti a dovednosti, šetřete na jiných místech. Například při výběrových řízeních, na velkých státních zakázkách nebo rozestavěných dálnicích.

dne 6. 12. 2011
zaměstnanci školy ZŠ Vrchlického