LVHP: Druhý víkend očima Kačky Knejflové

ilustrační obrázek Přečtěte si, jak druhý Lahvičkův víkend prožívala Kačka Knejflová.
Kdy: 8. 6. 2012  – 10. 6. 2012
Kde: Chata Zvonice 
Kdo jel s námi: Mgr. Vít Bělohradský a ostatní učitelé z jiných škol
Z naší školy jel: David Kašpar, Míla Picková, Kateřina Knejflová, Pavel Müller a Šimon Williams
Autor: Kateřina Knejflová 

Něco o celém víkendu:
Pátek:
Na chatu Zvonice jsme jeli v pátek asi tak v 16 : 00 hodin dopoledne. Jeli jsme autobusem s ostatními dětmi z jiných škol. Dorazili jsme tam asi tak kolem 17 : 00. Když jsme tam dorazili, zařadili nás do pokojů. Kluci byli v prvním patře a holky v druhém patře. Hned jak jsme přijeli, šli jsme všichni do jídelny, kde na nás čekali něco jakoby vedoucí a učitelky s učitelem. J Vedoucí se nám představily a předali nám první zábavný úkol. První úkol byl vymyslet nějaký nadpis pomocí písmen a obrázků rostlin. Potom, když jsme hru dohráli (nebo úkol dodělali) všichni jsme si výtvor ukázali. Nám se moc líbil výtvor Koumáků (děti ze ZŠ Ještědský).
Další úkol byl rozdělit se v týmech na lidi, co zvládají nejvíc fyziku některý zručnost a výpočty. Kačka skládala puzzle. Míla měla na starost s Kačkou ještě výpočty a Pavel měl zručnost. Šimon s Davidem měli fyziku. Jeden člověk si musel vybrat hendikep. Pavel si vybral nemluvení, nesměl mluvit. Za každý splněný úkol byl jeden pytlíček skládanky. Skládanku jsme měli sice první, ale úkoly jsme měli vždy poslední.
 Když jsme dodělali úkol, nastala večeře. Večeře byla moc dobrá. K večeři jsme měli knedlíky s omáčkou a hovězím masem. Po večeři nastal další úkol. A to jsme měli najít v připraveném prostoru venku nějaké noční hmyzy. My jsme našli stonožku se šesti nohama, hovnivála, bílou můru a oranžového komára.
 Lovili jsme je do sklenic bez víčka. Nejdříve nám to nešlo, ale pak jsme zjistily jak na to a o zábavu pak bylo postaráno. J Když jsme dochytali, šli jsme je ukázat vedoucímu. Potom jsme se asi po půl hodině přesunuli do jídelny, kde jsme si hmyz ukázali. Když jsme všechny ty havěti ukázali, šli jsme je samozřejmě vypustit. J
Potom jsme měli čas na osobní hygienu asi tak do jedenácti…

Sobota:
Ráno jsme vstávali v půl osmé a běželi jsme rychle ven (ironicky) J Venku jsme se zábavně procvičili, rozcvička byla na téma dostihy. Když jsme se rozcvičily, běželi jsme rychle na snídani. Po snídani nám vedoucí řekli další úkol…
 Prvním úkolem jsme se měli rozdělit se do jiných skupin po jiných školách, abychom si zahráli hru a trochu se poznali. Když jsme se všichni rozdělili do skupin, měli jsme vymyslet nějakou básničku na téma příroda a potom jí opsat na dva papíry. Když jsme ji vymysleli, dali jsme ji vedoucím a potom jsme čekali na ostatní. Potom jsme zase běželi ven, kde už na stromech vyseli naše básničky. Když nám vedoucí vysvětlili, co máme dělat, šel první z dvojice na hřiště a ten druhý si šel vybrat básničku a zapamatovat si ji pak běžet k tomu prvnímu na hřišti básničku ho naučit a ten to běžel říct učitelkám a učitelovi. Náš tým zvládlo si zapamatovat 12 básniček, ale byli jsme až třetí.
   Další úkoly už nebyly tak těžké. Prakticky byly lehké. Do oběda jsme těch her stihli docela hodně. Potom jsme měli polední klid. Ovšem jsem ho nemohla využít k odpočinku, nýbrž k nacvičení nějaké scénky. Po poledním klidu jsme se mohli odebrat ven abychom začli hrát novou hru. Už si sice nepamatuji co to bylo za hru, jelikož mám hodně krátkou paměť jenom vím, že se mi líbila ze všech nejvíce. S týmem jsme spolupracovali celkem dobře. Potom jsme museli jít ven kde jsme čekali až budeme všichni. Najednou přišli hlavní vedoucí a něco nám předvedli. Předvedli nám scénku jak kopou nějaké architecké pozůstatky. Vytáhly 6 lahví pro každý tým jednu. Když jsme ji dostali přečetli jsme si zprávu. Pokud vím tak jsme měli najít pozůstatky po dinosaurech. Polovina našeho týmu se vydali hledat nástroje. Když je našli přiběhli k nám a šli jsme podle návodu za louku. Když jsme našli místo kde by mohli být začali jsme kopat. Chvíli jsme to nemohli najít, ale pak jsme našli balíček. Myslím, že jsme byli první a tak jsme o tom ostatním nedali vědět. Šli jsme hledat další část. Když jsme našli přibližné souřadnice začalo pršet. Běželi jsme do chaty a tam jsme šli do jídelny. Šli jsme večeřet. Když jsme dovečeřeli měli jsme volno. Řekli nám ještě před tím než jsme odešli, že dnes bude diskotéka. Byli jsme všichni moc rádi. Myslím si že potom co jsme spolu tak všichni spolupracovali, jsme si to zasloužily. Diskotéka začala v 8 a byla asi do 11. Moc jsme si ji užily. Asi tak hodinu nám potom trvalo, než jsme se dostali do postele. Nakonec jsme všichni ospale ale spokojeně usnuli…

Neděle:
Ráno jsme vstali asi kolem osmé. Nasnídali jsme se a potom jsme zjistili, že je moc hezké počasí, a tak jsme  vyrazili hledat další část. Netrvalo dlouho a už jsme byli v chatce a mysleli jsme na to jak toho dinosaura postavíme.
Přišli jsme na to během chvilky. Když jsme to postavili byl docela malý ale líbil se nám. Potom jsme měli oběd. Oběd byl výborný. Po obědě jsme měli čas na dobalení svých věcí. Vyrazili jsme kolem jedné abychom stihli jít do hornického muzea a k Mumlavským vodopádům. Uteklo to jako voda a už jsme seděli v autobuse. Když jsme dorazili na místo šli jsme kousek pěšky k muzeu. Tam jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupina měla jít do muzea a druhá k mumlavským vodopádům. My jsme šli nejdříve do muzea. Moc se mi tam líbilo a myslím že i ostatním. Potom asi po hodině jsme se vyměnili. Šli jsme k mumlavským vodopádům. Tam jsme měli za úkol seřadit k obrázkům název a druh vůně pytlíčků rostlin. Já jsem běhala s ostaníma pro papírky a když jsme je všechny měli srovnávala jsem je k určitýmu obrázku. Ostatní běhali čmuchat pytlíčky a přinášet obrázky. Byli jsme mezi prvníma. Když už byli všichni hotový šli jsme zpátky k muzeu.
  Tam jsme utvořili kolečko a řekli nám výsledky. Potom nám dali herbáře do kterých jsme si měli do příštího lahvičkova závodu vylisovat kytky a napsat o nich básničky. Potom jsme dostali krabici s vajíčkama nějakých příšerek. Měli jsme za ůkol, aby se vylíhly.
Pak už jsme šli zpátky k autobusu a zpátky domů. Cesta k autobusu byla deštivá, ale my jsme byli veselý z toho pěkného víkendu který jsme si užili. Cesta domů trvala hodinu a během chvilky jsme byli všichni doma v teple pod dekou s tím, že se budeme těšit na další víkend. Byl to moc hezký víkend, který jsme si všichni určitě užili. Proto děkuji všem vedoucím tohoto projektu, který se vám opravdu povedl. Ta snaha za to rozhodně stála. J

Děkujeme moc, stálo to za to!