LVHP: Druhý víkend s profesorem Lahvičkou

ilustrační obrázek Ve dnech 8. - 10. 6. 2012 v rámci projektu Labyrint vědy, her a poznání proběhla Archeologická anabáze. Více se můžete dovědět v tomto článku.

Archeologická anabáze (8. - 10. června 2012)

napsal: David Kašpar

Když nám pan učitel oznámil že se bude konat další víkendová akce s projektem Labyrint vědy, her a poznání všichni jsme se radovali, ale ne na dlouho. Po tom co nám pan učitel oznámil termín akce přišlo se na to že většina lidí nikam jet nemůže a těm co mohli se moc nechtělo. Já sám jsem jet neměl, ale po přemlouvání mých dvou kámošů jsem na konec jel. Bylo to sice na poslední chvíli, ale no co byl jsem tu. Přes to všechno se nám povedlo sehnat jen pět ze sedmi lidí a to pro nás byla později i nevýhoda….

V den odjezdu jsme se všichni shromáždili u autobusu a odjeli na chatu Zvonici kdesi někde. Po příjezdu nás rozdělovaly do pokojů a já, Simon a Pavel jsme byli spolu na pokoji a vyšlo to skvěle, protože jsme byly tři, ale vyfasovali jsme čtyř lůžkový pokoj a to bylo fakt dobře jeden z důvodů proč se mi tam tak líbilo bylo to že jsem spal na dvou postelích. Druhá výhoda našeho pokoje byla ta že jsme se tam všichni scházeli. Dost o pokojích přejděme k tomu co se tu celý víkend dělo, co za útrapy nás provázelo, co nás bavilo a co ne.

Už si nevzpomínám co byla první soutěž, ale moc dobře vím že jsme se nikdo nechtěli bavit ani soutěžit v týmu s Kačkou, ale později jsme spolu dost dobře všichni spolupracovali. Příklad jedné ze soutěží, kterou si pamatuji bylo hledání kostí dinosaurů: Hra spočívala v tom že jsme nejprve dostali nápovědu tu jsme musely rozluštit a ta nám dala souřadnice, kde jsou zakopané kousky skládačky dinosauří kostry. Tato soutěž je jedna z těch, kterou jsme nedokončili teda alespoň ne úplně. Sice se nám povedlo najít dílky, ale asi nebyly naše nebo nevím proč, ale nešly nám spojovat a nezvládli jsme to.

Na této víkendové akci bylo hodně teplo a proto se vydařily hlavně hry venku.

Ještě jsi vzpomínám že nám ukazovali různé projevy chemie a fyzikálních jevů. Tak třeba nám ukazovali lom světla a to bylo ohromě zajímavé. Zkoumali jsme své vlasy pod mikroskopem, no u toho jsme se dost nasmáli. Ukazovali nám co dělá mléko, když se do něj kápne čistící prostředek a mnoho dalších velice zajímavých věcí. Po setmění jsme jednou večer vyrazili ven nachytat nějaké tvory, ale našemu týmu se moc nedařilo a nic moc jsme venku nechytili, ale potom, když už jsme to chtěli vzdát tak jsme přede dveřmi našli úžasnou můru. Byla tak úžasná že jsem jí dal jméno. Po tom co jsme naše tvory chytili jsme je museli důkladně prozkoumat. Zkoumali jsme je pod lupou a hledaly na nich co nejvíce detailů. Po ukončení zkoumání jsme šli a naše tvorečky jsme pustili na svobodu.

Poslední den jsme se všichni vydali prozkoumat muzeum, které bylo vystavěno na místě starého dolu. Nejprve jsme museli chvilku čekat, ale to nám moc nevadilo, protože mnozí z nás si vytáhli svačiny a začali jíst. Já se k nim také přidal. Po jídle jsme se dočkali a šli jsme dovnitř do starého, dnes již zavřeného dolu. Prohlídka byla v celku poučná, ale nic moc si z ní, upřímně, nepamatuji. Když jsme vylezli z dolu tak nás čekali ještě nějaké drobné soutěže a pak vyhodnocení. Po příjezdu do Liberce se nám nikomu nechtělo loučit s novými kamarády, ale co museli jsme a jistě se zas někdy uvidíme.

Bylo to skvělé děkuji našemu panu učiteli a všem organizátorům, protože tenhle projekt stojí za to!

NO BRAIN      


 

fotek v albu: 79

Album: LVHP - druhý víkend s profesorem Lahvičkou

Fotky ze druhého víkendu projektu LVHP, konaného na chatě Zvonici v Kořenově v Jizerských horách ve dnech 8. - 10. 6. 2012.