Projektový a poznávací týden v Německu

ilustrační obrázek Vybraní žáci 8. a 9.ročníku naší školy, kteří se učí němčinu jako 2.cizí jazyk, měli ve dnech 26.-30.3.2012 nejen výbornou příležitost k využití a prohloubení svých jazykových znalostí, ale i k navázání řady kontaktů se svými německými vrstevníky.

 Společně se svojí učitelkou němčiny Jarmilou Skalskou strávili 5 nevšedních dnů v dětském odpočinkovém centru KiEZ v Sebnitz, nabitých výukovým, sportovním a společenským programem.  Většina aktivit probíhala za účasti žáků  8.ročníku partnerské školy z Bad Düben, jimž jsme předali upomínkové předměty a propagační materiály Libereckého kraje, které nám nezištně poskytl Magistrát města Liberec. Děti měly spoustu příležitostí k vzájemné komunikaci i s žáky dalších škol. Vždyť v celém areálu bylo dalších 15 německých škol, které jsme potkávali  nejen na oblíbených večerních diskotékách. Z dalších akcí, které nejvíce „zabodovaly“, to byla např.návštěva aquaparku Mariba v Neustadt, česko-německá fotorallye Sebnitz, kuželky, vědomostní soutěž Köpfchen, Köpfchen, relaxace Chillen nebo orientační běh s GPS. Kromě vynikajícího ubytování a stravy a obětavé programové vedoucí nám vyšlo i počasí.  Škoda jen vymezeného času pro pobyt, který nám tak rychle utekl. Přišel den odjezdu a loučení s novými přáteli.  Pocit příjemně stráveného týdne v nás ale stále přetrvává. Věříme, že nově získané kontakty budeme nadále rozvíjet a na jejich základě se podaří uskutečnit další setkání s německými přáteli. 

J.Skalskáfotek v albu: 79
26. až 30.3.2012

Album: Projektový a poznávací týden v Německu

Vybraní žáci 8. a 9.ročníku naší školy, kteří se učí němčinu jako 2.cizí jazyk, měli ve dnech 26.-30.3.2012 nejen výbornou příležitost k využití a prohloubení svých jazykových znalostí, ale i k navázání řady kontaktů se svými německými vrstevníky.