9.A Exkurze v Praze

ilustrační obrázek Dne 30.4. 2019 jsme se žáky 9. A navštívili Prahu. Cílem exkurze bylo vyzkoušet si orientaci v hlavním městě pomoci mapy a GPS, přepravu metrem z Černého mostu na Náměstí Míru a tramvají na Pohořelec. První zastávka byla na Náměstí Míru u novogotického kostela sv. Ludmily, kde jsme se vyfotili na honosném schodišti, které je velice oblíbené při četných svatbách.


Druhá zastávka byla na Loretánském náměstí u barokní Pražské Lorety, kde jsme si počkali na hru zvonkohry ve věži a prohlídli sochy na terase před loretánskou kapli Panny Marie.

Holky si pak nenechaly ujít focení s hradní stráži. Pražský hrad jsme opustili po zámeckých schodech a zastavili jsme až ve Valdštejnské zahradě – areál Valdštejnského paláce, který je sídlem Senátu Parlamentu ČR. Nejvíce nás upoutala Sala terrena (přízemní sál), nazývaná rovněž zahradní sál a viděli jsme taky  volně se pohybující pávy.

Z Malé Strany na Staré Město jsme se dostali přes Karlův most. Prohlídli jsme si sochy a sousoší na mostě a zopakovali názvy dalších mostů přes Vltavu. Na Staroměstském náměstí jsme si prohlídli historické památky – Kostel sv. Mikuláše, Staroměstská radnice, Orloj, Chrám Matky Boží před Týnem, který je nesprávně označován také jako Týnský chrám. Chrám má zajímavou historii a krásnou vnitřní výzdobu, kterou si někteří žáci prohlídli.

Exkurzi jsme završili na Náměstí Republiky v PALLADIU - moderní nákupní centrum s nejširší nabídkou obchodů, restaurací a služeb uprostřed historické Prahy. Žáci se občerstvili, utratili zbylé kapesné a spokojení jsme se vrátili všichni domů.

Exkurze pod vedením pedagogů - Mgr. Sabiny Jonášové Čižikové a Michaely Horákové se velice povedla. Žáci si to pořádně užili a všichni se chovali dle předem domluvených pravidel.

Mgr. Sabina Jonášová Čižiková


fotek v albu: 8

Album: 9.A Exkurze v Praze