6.B na výletě

ilustrační obrázek Ve čtvrtek 15.6. odjela třída 6.B na třídenní školní výlet do Klokočských skal.

Z Dolánek, kam jsme dojeli vlakem, jsme se museli přemístit pěšky asi 5 km na místo pobytu. Všichni statečně pochodovali, i přesto, že to bylo skoro pořád do kopce. Po příchodu čekal některé nelehký úkol – postavit si stan. Nakonec se to podařilo všem a mohla začít volná zábava v podobě koupání, skákání na trampolíně nebo míčových her. Odpoledne jsme se vydali obhlédnout hrad Rotštejn. První den jsme zakončili grilovačkou. To jsme ještě netušili, co nás čeká v noci. Ve dvě hodiny ráno se přihnala velká bouřka, ale stany naštěstí vydržely…

Druhý den byl celkem oblačný, střídaly se přeháňky, to nás však neodradilo jít si prohlédnout svatyně a největší jeskyni Českého ráje – Postojnu, zvanou též Amerika. Odpoledne jsme plnili úkoly, abychom se dostali k pokladu. Našli jsme ho a spravedlivě mezi sebe rozdělili. Večer už nás čekalo jen opékání buřtů a za lehkého bubnování jarního deštíku jsme mohli ulehnout ke spánku.

V sobotu ráno jsme už jen popadli batůžky se svačinou a vydali se stejnou trasou zpět do Dolánek na vlak. Zbylá zavazadla nám odvezla Ríšova maminka autem, za což jí velice děkujeme.

Mgr. Štěpánka Stasová, třídní učitelka VI.B
fotek v albu: 24

Album: VI.B na výletě