Monika Pařízková z 5.A je mistryní republiky

ilustrační obrázek Monika Pařízková je mistryní republiky ve stolním tenisu ve čtyřhře. Ve dvouhře získala bronz.

Zlatá tečka! Monika Pařízková je mistryní republiky!    

Parádní sezoně udělala jedenáctiletá Monika Pařízková zlatou tečku. Na mistrovství republiky mladšího žactva v Havířově předváděla skvělé výkony, které korunovala bronzem z dvouhry a prvním místem ze čtyřhry! Ve dvouhře Monika suverénně ovládla všechny své zápasy až do semifinále, kde nestačila až na druhou nasazenou Nelu Hanákovou (TJ Sokol Vsetín), které podlehla po vyrovnaných setech 0:3. Do liberecké sbírky tak přidala historicky první mládežnickou medaili mezi jednotlivci z MČR!
Ve finále deblu vsetínské soupeřce vše vrátila. Ta spolu s Barborou Březinovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) vedla nad Pařízkovou s Pokornou (KST Vyšší Brod) už 2:0 na sety. V dalších třech sadách zvítězily 11:6, 12:10 a po vítězném backhandu Moniky i 14:12. „Holky první dva sety nehrály dobře, ale zvýšenou aktivitou se nám podařilo utkání otočit. Koncovka pátého setu už byla spíše o štěstí. To se k Monice odklonilo v koncovkách dvouhry. Nyní, jak to ve sportu chodí, se přehouplo na naši stranu,“ radoval se po utkání trenér Martin Protiva.
Zkušenosti sbírali i další Liberečtí zástupci Viktor Vejvoda, Matěj Vogel a Adéla Richterová, kteří odehráli spoustu pěkných zápasů. Kluci postoupili mezi nejlepších 16 ve čtyřhře stejně jako Adélka Richterová spolu s Viktorií Kašubjakovou z Nového Boru. Viktorovi, jako jednomu z nejmlaších účastníků mistrovství, se podařilo v útěše 3x vyhrát. Adélka posbírala 2 výhry. 

Gratulujeme!!!  Vedení ZŠ Vrchlického

fotek v albu: 2

Album: Monika Pařízková na MČR