Naši žáci ve vánočních Drážďanech

ilustrační obrázek Dne 1. prosince využili žáci naší školy s p. učitelkami Skalskou a Manychovou výhodné vlakové spojení do Drážďan, aby si užili vánoční pohody a také procvičili německý jazyk.

 Dne 1. prosince využili žáci naší školy s p. učitelkami Skalskou a Manychovou výhodné vlakové spojení do Drážďan, aby si užili vánoční pohody a také procvičili německý jazyk.

Nejprve zavítali do Jägerhofu-muzea saského lidového umění, které se chlubí největší sbírkou divadelních loutek na světě, nádhernými dřevořezbami z Krušnohoří, výšivkami a kroji Lužických Srbů, malovaným nábytkem, keramikou a sbírkou historických hraček. Vánočním zvykům byla věnována příležitostná výstava se zajímavě zdobenými stromky. Ruční výrobu ozdob, přání a dalších dekorací názorně předváděli lidoví umělci.

Z Jägerhofu je to kousek na internacionální vánoční trh u zlaté sochy Augusta Silného v ulici Hauptstraße v Neustadtu.  Děti si prohlédly stánky, někteří si nakoupili u českého stánkaře trdelníky a pak se celá skupina odebrala tramvají do středu města, prošla romantický trh u zámku-Stallhof, kde si většina poslechla několik pěkných skladeb pouličních hudebníků. Krásná hudba byla slyšet i u Frauenkirche.

Další zastávkou bylo zajímavé Dopravní muzeum (Verkehrsmuseum) s různými dopravními prostředky. Nově jsou zde k vidění umělecky ztvárněné kapoty trabantů, VW golf II a VW brouk-Käfer. Děti také viděly v provozu modelovou železnici s více jak 150 vozidly na ploše 325 m2 s 625 metry kolejí a 5 nádražími.

Na 582. Štrýclmarkt v srdci historického centra, nejstarší trh v Německu, se všichni velmi těšili. Většina také využila obchodní domy v okolí a nakoupila dárečky pro své blízké.

 

Herzlich willkommen Weihnachten!


fotek v albu: 36

Album: Drážďany 2016